Slavnosti pastvin 2021

Slavnosti pastvin 2021
  • datum: 4. 9. 2021
  • místo: Hlinná u Litoměřic
  • typ: Exkurze v terénu

Vyrazte opět objevovat krásy středohorské krajiny! Čtvrtý ročník Slavností pastvin se bude konat v sobotu 4. září 2021 v obci Hlinná u Litoměřic. Děti se mohou těšit na soutěže v rámci naučných stánků, rodiče pak na ochutnávky místních specialit, živou muziku i bohatý doprovodný program. 

Součástí akce je tradiční zážitkově-naučný okruh, který vás provede přírodou vrchu Hradiště. Za splnění připravených úkolů na jednotlivých stanovištích si děti odnesou krásnou odměnu. Procházku přírodou zakončuje jarmark na návsi obce Hlinná, kde se můžete posilnit místními dobrotami, zatančit si na živou hudbu nebo si udělat radost nákupem regionálních výrobků. Těšit se můžete i na ukázky lidových řemesel nebo rytířských soubojů. Děti jistě potěší loutkové představení. 

Pozor! Možná se ukáže i tajemný ochránce zdejších kopců - Středohoř! Říká se, že Středohoř ukryl svůj poklad na vrchu Hradiště. Zkusíte jej nalézt? 

Na akci je zajištěna zdarma kyvadlová doprava z Litoměřic na Hlinnou a zpět. V kyvadlové dopravě i v rámci celé akce je třeba dbát na dodržování hygienických pravidel. 

 

Akci pořádá Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, RP Správa CHKO České středohoří a obec Hlinná. Akce se bude řídit platnými protiepidemickými opatřeními. 

Další informace o akci: https://www.lifecs.cz/.../pro.../slavnosti-pastvin-2021.html nebo https://www.hlinna.cz/akce/

 

SLAVNOSTI_PASTVIN_plakat-A3-tisk_aktualizace

SLAVNOSTI_PASTVIN-jizdni_rad-A3

Regionální pracoviště Správa CHKO  České středohoří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt