Regionální pracoviště Správa CHKO  České středohoří >> Aktuality >> V Děčíně se uskutečnily oslavy Dne Země

V Děčíně se uskutečnily oslavy Dne Země

V Děčíně se uskutečnily oslavy Dne Země

26.4.2018

Pohladit agamu, prohlédnout si živého úhoře nebo třeba složit puzzle s pavoukem stepníkem či jinými chráněnými druhy - to všechno a ještě daleko více mohli návštěvníci oslav Dne Země v Děčíně, který se konal ve čtvrtek 19. dubna.

Druhý ročník této akce společně s AOPK ČR, Správou CHKO České středohoří pořádali partneři Národní park České Švýcarsko, Statutární město Děčín, ZOO Děčín, SOU Ruská a ČSOP Děčínsko.

Den Země přilákal na pět set dětí, učitelů i návštěvníků z řad veřejnosti, a tak nevelký prostor před městskou knihovnou na Tyršově nábřeží připomínal jedno velké mraveniště. Stánky s živými i vycpanými exponáty byly neustále obsypány, pro mateřské i základní školy zde byla připravena spousta her, úkolů a nechyběly ani vědomostní soutěže z oblasti ochrany přírody s drobnými odměnami.

Děti měly možnost si zblízka prohlédnout živou poštolku, zástupkyně ZOO Děčín přivezly, kromě již zmiňovaných agam, také akvária s živými rybami, které žijí v našich řekách, a které měli malí návštěvníci za úkol poznávat. Nechyběla ani domácí zvířátka, která zajistila ze své farmy paní Adéla Vrchovská. Děti si tak, často poprvé v životě, mohly pohladit oslíka, poníka, ovce, kozy či králíky, a díky poutavému vyprávění chovatelů se seznámily s péčí, kterou je potřeba domácím zvířátkům věnovat. Děti se také formou her a povídání dozvěděly mnohé o práci ochránců a strážců přírody. U dětí i učitelů měla akce veliký úspěch, stejně jako u dalších návštěvníků z řad veřejnosti.

Den-Zeme_Decin_2018-04-19_105_resize

Den-Zeme_Decin_2018-04-19_111_resize

Den-Zeme_Decin_2018-04-19_117_resize

Den-Zeme_Decin_2018-04-19_168_resize

Regionální pracoviště Správa CHKO  České středohoří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt