Exkurze na Březinské tisy

Exkurze na Březinské tisy

26.4.2018

V neděli 22. dubna proběhla terénní exkurze pro veřejnost, kterou při příležitosti Dne Země pořádala Správa CHKO České středohoří ve spolupráci s Národním parkem České Švýcarsko a s Lesním úřadem Děčín.

Národní přírodní památka Březinské tisy leží „co by kamenem dohodil“ od města Děčín. Ten si veřejnost spojuje především s Národním parkem České Švýcarsko a málokdo tuší, že větší část Děčína patří do Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Stejně jako NPP Březinské tisy. Ta se stala v neděli 22. dubna důstojným cílem terénní exkurze pro veřejnost, kterou při příležitosti Dne Země pořádala Správa CHKO České středohoří ve spolupráci s Národním parkem České Švýcarsko a s Lesním úřadem Děčín.

Příjemnou vycházku s odborným výkladem si nenechalo ujít na 20 milovníků přírody. Za krásného počasí se účastníci exkurze seznámili s nejzajímavějšími částmi rezervace a dozvěděli se mnohé o místních dřevinách, zejména o vzácných tisech červených. Velmi zasvěcené povídání o rostlinách zajistil botanik Petr Bauer a mnoho zajímavého o stromech v rezervaci se návštevníci dozvěděli od ředitele Lesního úřadu Děčín pana Antonína Nováka.

Výklad průvodců doplnili během cesty členové stráže přírody. Okruh dlouhý necelých 5 kilometrů zvládla výprava i se zastávkami za tři hodiny a dle ohlasů byli všichni účastníci velmi spokojeni.

P4220033

P4220035

Regionální pracoviště Správa CHKO  České středohoří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt