Array

Pěší turistika

V CHKO České středohoří  je více než 500 km značených turistických cest. Nejhustší síť mají   nejatraktivnější části - okrsky Kostomlatského a Litoměřického středohoří (přibližně 50 - 60 % z délky celé sítě). Naopak v Ranském středohoří je v současné době jediná trasa - Louny - Raná - Most (modrá značka). 

Na dobré úrovni je  odpovídající mapový materiál. Doporučit můžeme např. turistické mapy  1:50 000 z edice Klubu českých turistů, jmenovitě mapu České středohoří  východ (mapa č.11), České středohoří západ (mapa č. 10) a Národní parky  České 
a Saské Švýcarsko (mapa č. 12). 

Vzhledem k menšímu rozsahu pěší turistiky v regionu není třeba regulačních opatření u individuální turistiky. Upozorňujeme však návštěvníky, že na celém území chráněné krajinné oblasti České středohoří je zakázáno vjíždět a setrvávat s motorovými vozidly mimo silnice a místní komunikace, rovněž tábořit a rozdělávat oheň. Vstup mimo vyznačené cesty je zakázán také na území národních přírodních rezervací.

Při schvalování tras hromadných akcí je nutné v závislosti na předpokládaném počtu účastníků omezovat vedení tras zejména chráněnými územími národních kategorií.

Na síť značených stezek jsou napojena následující maloplošná CHÚ:

NPR:    Lovoš, Milešovka, Raná, Sedlo

NPP:    Bílé stráně, Borečský vrch, Panská skála, Vrkoč

PR:       Hradišťanská louka, Kalvárie, Kozí vrch, Lipská hora, Milá,  Sluneční stráň, Vrabinec

PP:       Bobří soutěska, Hradiště, Košťálov, Plešivec, Radobýl

Regionální pracoviště Správa CHKO  České středohoří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt